Glasservisdelar "Carl Gustaf" Kosta

Glasservisdelar
Glasservisdelar
Glasservisdelar
Glasservisdelar
Glasservisdelar
Glasservisdelar

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SIGURD PERSSON, "Carl Gustaf", glasservisdelar 36 st, Kosta 1970-tal, rikligt fjällslipad dekor, fasettslipade ben, delvis signerade Kosta, bestående av 9 rödvinsglas (höjd 20 cm), 10 vitvinsglas (höjd 18 cm), 10 starkvinsglas (höjd 15,5 cm), 7 tumlare (höjd 7,2 cm)

836189

2020-11-08