RING, 18k guld samt blå sten, troligen spinell

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RING, 18 k guld, troligen blå syntetisk spinell, Gravyrat Svenson & Alexa, Göteborg, 1947, ringstorlek 19 mm, vikt 5 g

Bruksslitage, sten med nagg, gravyr

836192

2020-11-16