Takplafond Art Deco
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
800 SEK
TAKPLAFOND, Art Deco, 1930-tal, möjligen Simon Gate, kupa i orangetonat glas med slipad dekor, två ljuspunkter, lampstomme i patinerad metall, höjd ca 60 cm, diam ca 35 cm
Slitage, naggar på kupa, ej funktionstestad, prismor saknas
836359
2020-11-14