Takplafond Art Deco

Takplafond Art Deco
Takplafond Art Deco
Takplafond Art Deco
Takplafond Art Deco
Takplafond Art Deco
Takplafond Art Deco
Takplafond Art Deco
Takplafond Art Deco
Takplafond Art Deco
Takplafond Art Deco

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

800 SEK

TAKPLAFOND, Art Deco, 1930-tal, möjligen Simon Gate, kupa i orangetonat glas med slipad dekor, två ljuspunkter, lampstomme i patinerad metall, höjd ca 60 cm, diam ca 35 cm

Slitage, naggar på kupa, ej funktionstestad, prismor saknas

836359

2020-11-14