Takampel gustaviansk stil
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKAMPEL, gustaviansk stil, 1800-tal, mässingsstomme behängd med prismor, ampelskål i blått glas med plats för ett ljus, avslutande kotteknopp, höjd ca 65 cm.
Ytslitage efter ålder, färgfläckar, prismor med nagg samt senare delar.
836386
2020-11-13