Takampel gustaviansk stil

Takampel gustaviansk stil
Takampel gustaviansk stil
Takampel gustaviansk stil
Takampel gustaviansk stil
Takampel gustaviansk stil
Takampel gustaviansk stil

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TAKAMPEL, gustaviansk stil, 1800-tal, mässingsstomme behängd med prismor, ampelskål i blått glas med plats för ett ljus, avslutande kotteknopp, höjd ca 65 cm.

Ytslitage efter ålder, färgfläckar, prismor med nagg samt senare delar.

836386

2020-11-13