Tumlare silver

Tumlare silver
Tumlare silver
Tumlare silver
Tumlare silver
Tumlare silver
Tumlare silver
Tumlare silver
Tumlare silver
Tumlare silver
Tumlare silver
Tumlare silver
Tumlare silver
Tumlare silver
Tumlare silver
Tumlare silver
Tumlare silver

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TUMLARE, 4 st, silver, 1700/1800-tal, Johan Petter Grönvall Stockholm 1824, 3 st oidentifierade, graverad dekor, en med myntinläggning 10 öre, 2 st med invändig förgyllning, höjd 3-3,5 cm

Slitage och bucklor, 2 med gravyr, en med lagning

836396

2020-11-09