Bordslampa tidigt 1900-tal

Bordslampa tidigt 1900-tal
Bordslampa tidigt 1900-tal
Bordslampa tidigt 1900-tal
Bordslampa tidigt 1900-tal
Bordslampa tidigt 1900-tal
Bordslampa tidigt 1900-tal
Bordslampa tidigt 1900-tal
Bordslampa tidigt 1900-tal
Bordslampa tidigt 1900-tal
Bordslampa tidigt 1900-tal
Bordslampa tidigt 1900-tal
Bordslampa tidigt 1900-tal

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSLAMPA, 1900-talets början, Frankrike, "Spectra", stomme i svärtat gjutjärn, inre kupa i plast med marmorerad bemålning, yttre kupa i opalglas, ger vid tänt tillstånd optiska ljuseffekter, höjd ca 29 cm

Plasten med spricka

836400

2020-11-08