Månbord 1800-tal
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SLAGBORD, sk. "månbord", 1800-talets första hälft, sengustaviansk, fanér i mahogny, avsmalade ben, utdragbart ben, beslag i mässing, höjd ca 74, bredd 46 cm, diameter 93 cm
Bruks- samt åldersrelaterat slitage, fanér lagningar samt sprickor
836427
2020-11-08