Månbord 1800-tal

Månbord 1800-tal
Månbord 1800-tal
Månbord 1800-tal
Månbord 1800-tal
Månbord 1800-tal
Månbord 1800-tal
Månbord 1800-tal
Månbord 1800-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SLAGBORD, sk. "månbord", 1800-talets första hälft, sengustaviansk, fanér i mahogny, avsmalade ben, utdragbart ben, beslag i mässing, höjd ca 74, bredd 46 cm, diameter 93 cm

Bruks- samt åldersrelaterat slitage, fanér lagningar samt sprickor

836427

2020-11-08