Golvur 1800-tal
Vollendet
2020-11-12
836511
| Höchstes Gebot | 1 600 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
GOLVUR, 1800-talets första hälft, fodral fanérat i mahogny, urtavlan märkt Ja´s, Dalziel Aberdeen, slag, sekundvisare, månfas, datum, höjd 210, lod samt pendel finns
Lösa delar, slitage, SAV garanterar ej funktionen