Brosch silver

Brosch silver
Brosch silver
Brosch silver
Brosch silver
Brosch silver
Brosch silver

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

800 SEK

BROSCH, silver, dräktsmycke, allmoge, Johan Svensson, Kalmar, 1893, delvis förgylld, filigran, röda och gröna fasettslipade glas stenar, bredd ca 55 mm, höjd ca 95 mm inkl kläp, vikt ca 37.4 g

Proveniens Villa Blåkulla Nyhamnsläge

836702

2020-11-22