WMF Skrin Nysilver
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
800 SEK
WMF, skrin, nysilver, ca 1900-1918, trästomme, lock klätt med tyg, rik dekor, på lock figurscen efter David Teniers målning Interieur de Cabaret, gravör P Gasson Sculpt, längd ca 21 cm, bredd ca 135 mm, höjd ca 70mm,
Proveniens Villa Blåkulla Nyhamnsläge
Försilvring med kraftigt slitage. Tyg med fläckar.
836703
2020-11-22