Brosch

Brosch
Brosch
Brosch
Brosch
Brosch
Brosch

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

800 SEK

BROSCH, minnesmynt silver shilling från Drottning Victorias Golden Jubilee 1887, avbilningen på myntet var den första nya avbildningen av Victoria sen 1838, ramverk lågkaratigt silver alt försilvrad metall, diam ca 26 mm inkl ramverk, vikt ca 7.9 g

Proveniens Villa Blåkulla Nyhamnsläge

Bruksskick.

836704

2020-11-22