Ikon

Ikon
Ikon
Ikon
Ikon

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 200 SEK

IKON, Ryssland, 1800-talets slut, Kristus Pantokrator, tempera och olja på pannå, rizza i delvis förgyllt silver, kiot i trä, delvis förgylld, 13x11,5 cm

En metalltråd från kioten har lossnat, bruks och åldersrelaterat slitage

836858

2020-11-20