Mangelbräde och kavlar

Mangelbräde och kavlar
Mangelbräde och kavlar
Mangelbräde och kavlar
Mangelbräde och kavlar
Mangelbräde och kavlar
Mangelbräde och kavlar
Mangelbräde och kavlar
Mangelbräde och kavlar

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MANGELBRÄDEN samt KAVLAR, 5 dlr, 17/1800-tal, bestående av: 3 kavlar samt 2 mangelbräden, ena brädet daterat 1780 med skrift "1780 D 30 mai hade jag NIS BS Brölop", längd ca 80 cm

Åldersrelaterat slitage

836903

2020-11-11