Kakelugnsplatta 1700-tal

Kakelugnsplatta 1700-tal
Kakelugnsplatta 1700-tal
Kakelugnsplatta 1700-tal
Kakelugnsplatta 1700-tal
Kakelugnsplatta 1700-tal
Kakelugnsplatta 1700-tal
Kakelugnsplatta 1700-tal
Kakelugnsplatta 1700-tal

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

800 SEK

KAKELPLATTA, 1700-tal, från kakelgun, glaserad med blå dekor i form av hund, samt medföljande stativ i svartmålat trä, 12,5x12,5 cm

Ingår i temaauktionen Människans bästa vän

åldersrelaterat slitage, krackeleringar i glasyr, ställvis bortfall av material

837187

2020-11-15