Kakelugnsplatta 1700-tal
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
800 SEK
KAKELPLATTA, 1700-tal, från kakelgun, glaserad med blå dekor i form av hund, samt medföljande stativ i svartmålat trä, 12,5x12,5 cm
Ingår i temaauktionen Människans bästa vän
åldersrelaterat slitage, krackeleringar i glasyr, ställvis bortfall av material
837187
2020-11-15