Josef Ekberg "Sgraffito" vas
Valmis
2020-11-22
837197
| Korkein tarjous | 950 SEK |
| Arviointi | 1 200 SEK |
JOSEF EKBERG, "Sgraffito", vas, stengods, Gustafsberg, 1920, reliefdekor av blommor i blått mot turkos fond, signerad "Gustafsberg 1920 J Ekberg", höjd 27 cm.
Bruksslitage.