Josef Ekberg "Sgraffito" vas

Josef Ekberg
Josef Ekberg
Josef Ekberg
Josef Ekberg
Josef Ekberg
Josef Ekberg

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 200 SEK

JOSEF EKBERG, "Sgraffito", vas, stengods, Gustafsberg, 1920, reliefdekor av blommor i blått mot turkos fond, signerad "Gustafsberg 1920 J Ekberg", höjd 27 cm.

Bruksslitage.

837197

2020-11-22