Paavo Tynell Stjärnhimmel taklampa

Klubbat för:

1 300 EUR

Utropspris

1 200 EUR

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, "Stjärnhimmel", modell 9068/40, Idman, 1950-tal, vit perforerad skärm, mässing, 40x40 cm, höjd 25 cm.

Lätt slitage, senare målad

837205

2020-12-07