Brita Nordencreutz oljemålning

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BRITA NORDENCREUTZ (1899-1982): "Spansk kvinna", signerad och daterad 53, olja på duk, ca 73x60 cm

PROVENIENS: Konstnärinnan Inga Berg (1912-95)

Ingår i tema-auktionen kvinnliga konstnärer

837310

2020-12-06