Johan Henrik Scheffel oljemålning

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

18 000 SEK

JOHAN HENRIK SCHEFFEL (1690-1781): Porträtt föreställande Baron Ulrich Alexander Strömberg, signerad och daterad a tergo J H Scheffel 1731, olja på duk, 82x66 cm

Tema Old Masters

Duklagning, krackeleringar, färgbortfall, retuscheringar

837353

2020-12-06