Vicke Lindstrand, glasservis "Fontän", Kosta
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VICKE LINDSTRAND, "Fontän", glasservis 60 delar, Kosta glasbruk 1950-60-tal, slipad dekor på kupa och fot, bestående av 11 rödvinsglas, 13 vitvinsglas, 18 starkvinsglas, 8 martiniglas, 9+1 vattenglas, delvis signerade Kosta, höjd 8-17 cm
837468
2020-12-19