Vicke Lindstrand, glasservis "Fontän", Kosta

Vicke Lindstrand, glasservis
Vicke Lindstrand, glasservis
Vicke Lindstrand, glasservis
Vicke Lindstrand, glasservis
Vicke Lindstrand, glasservis
Vicke Lindstrand, glasservis
Vicke Lindstrand, glasservis
Vicke Lindstrand, glasservis

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

VICKE LINDSTRAND, "Fontän", glasservis 60 delar, Kosta glasbruk 1950-60-tal, slipad dekor på kupa och fot, bestående av 11 rödvinsglas, 13 vitvinsglas, 18 starkvinsglas, 8 martiniglas, 9+1 vattenglas, delvis signerade Kosta, höjd 8-17 cm

837468

2020-12-19