Golvlampa Simris/olympia design Anders Pehrson

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ANDERS PEHRSON, golvlampa, modellnummer 591, "Simris", Ateljé Lyktan, Åhus, stomme av förkromad metall med ben klätt med skinn,golvlampans skärm i vitlackerad metall är ställbar på en höj- och sänkbar arm, etikettmärkt Atelje Lyktan Åhus Made in Sweden, lamphöjd 85-117 cm

Skador: Bruksslitage, raster saknas

837477

2020-11-11