Sabel brittisk
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SABEL, brittisk, modell 1897, för infanteriofficer, genombrutet fäste med George V:s namnchiffer, märkt R. M. Tullidge 13th Royal Warwickshire, klingan märkt Norfolk St., Sheffield, läderklädd balja, längd ca 96 cm
Slitage, läder med smärre skador
837611
2020-11-29