Sabel brittisk

Sabel brittisk
Sabel brittisk
Sabel brittisk
Sabel brittisk
Sabel brittisk
Sabel brittisk
Sabel brittisk
Sabel brittisk
Sabel brittisk
Sabel brittisk

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SABEL, brittisk, modell 1897, för infanteriofficer, genombrutet fäste med George V:s namnchiffer, märkt R. M. Tullidge 13th Royal Warwickshire, klingan märkt Norfolk St., Sheffield, läderklädd balja, längd ca 96 cm

Slitage, läder med smärre skador

837611

2020-11-29