Sablar brittiska
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SABLAR, 2 st, brittiska, modell 1821 för dragonofficer resp. modell 1827 för infanteriofficer, den förra märkt på klingryggen Sargant & Fairfax, längd ca 105 resp. 92 cm
Omfattande slitage, kavelskador, balja saknas
837628
2020-11-29