Sablar brittiska

Sablar brittiska
Sablar brittiska
Sablar brittiska
Sablar brittiska
Sablar brittiska
Sablar brittiska
Sablar brittiska
Sablar brittiska

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SABLAR, 2 st, brittiska, modell 1821 för dragonofficer resp. modell 1827 för infanteriofficer, den förra märkt på klingryggen Sargant & Fairfax, längd ca 105 resp. 92 cm

Omfattande slitage, kavelskador, balja saknas

837628

2020-11-29