Samling figuriner

Samling figuriner
Samling figuriner
Samling figuriner
Samling figuriner
Samling figuriner
Samling figuriner
Samling figuriner
Samling figuriner

Klubbat för:

2 200 SEK

2 000 SEK

FIGURINER, 14 st, fåglar samt slända, porslin, mestadels Rosenthal, modellnummer: 576, 642, 1521, 1539, 1523, 1802, 1647, 848, 1653, 1531, 575, 4646, design Dahl Jensen, Denmark (modell 1232 EB) design Royal Copenhagen (modell 755) design Hutschenreuther: kunstabteilung LHS liten skada på ena vingen, höjd 4-15 cm.

Bruksslitage, en fågel med nagg på vingen

837636

2020-11-12