Golvur

Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GOLVUR, omkring 17/1800-tal, urtavlan märkt A.A.S Mora, ådringsbemålad med svartvit ramdekor, höjd ca 238 cm, lod, pendel samt vev

Lucka med spricka, slitage, ej funktionstestad

837681

2020-11-10