Karusellbord 1800-tal

Karusellbord 1800-tal
Karusellbord 1800-tal
Karusellbord 1800-tal
Karusellbord 1800-tal
Karusellbord 1800-tal
Karusellbord 1800-tal
Karusellbord 1800-tal
Karusellbord 1800-tal
Karusellbord 1800-tal
Karusellbord 1800-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KARUSELLBORD, 1800-tal, Karl Johan, mahognyfanér, sarg med två lådor, tredelad centralfot med förgyllda tassfötter, höjd ca 74, diameter ca 104 cm, extra bordsskiva medföljer, diameter ca 129 cm

Slitage, repor, enstaka fläckar, tassar med färgbortfall, nyckel saknas

837682

2020-11-10