Gunnar Nylund igelkottvas

Gunnar Nylund igelkottvas
Gunnar Nylund igelkottvas
Gunnar Nylund igelkottvas
Gunnar Nylund igelkottvas
Gunnar Nylund igelkottvas
Gunnar Nylund igelkottvas
Gunnar Nylund igelkottvas
Gunnar Nylund igelkottvas

Klubbat för:

1 800 SEK

1 500 SEK

GUNNAR NYLUND, vas, s k igelkottvas, formgiven 1936, signerad ´Rörstrand Sverige chamotte Nylund´, chamotterat stengods, grön glasyr, diam 10, höjd ca 12 cm

Nagg

837821

2020-11-16