Väggur 1800-tal

Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄGGUR, 1800-tal, förgylld samt bronserad, dekor av pastellage, urtavla med romerska siffror, bakom glaslucka, mått ca 45x37, djup 12 cm

Åldersslitage, sprickor, del av pastellage borta, senare urtavla

837825

2020-11-20