Spegellampett nyrokoko
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGELLAMPETT, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, dekor i pastellage, förgylld, två ljushållare i mässing, höjd ca 72x67 cm
Sprickor i pastellaget, spegel med fläckar, slitage, lagat krön, bakstycke saknas
837868
2020-11-12