Gräddkannor 2 st silver 1800-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 600 SEK

GRÄDDKANNOR, 2 st., silver, en av Carl Wilhelm Troselius, Stockholm 1838, godronnerad dekor, en av Gustaf Möllenborg, Sockholm 1851, godronnerad, fyra ciselerade fötter, höjd 8 resp, 12 cm, vikt 53 resp. 204 g

lilla kannan med liten lagning vid hänkeln

837873

2020-11-14