Eldhundar Louis XV-stil
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, förgylld brons och mässing, 1800-talets mitt, Louis XV-stil, dekor i form av rocailler på urna, höjd ca 32, längd 68 cm, medföljande eldgaffelset i 3 dlr samt häft över Mauritzbergs Säteri (Idun Stockholm 1930)
PROVENIENS: Maurtizbergs Säteri
Något lösa i fästen
837901
2020-11-12