Eldhundar Louis XV-stil

Eldhundar Louis XV-stil
Eldhundar Louis XV-stil
Eldhundar Louis XV-stil
Eldhundar Louis XV-stil
Eldhundar Louis XV-stil
Eldhundar Louis XV-stil
Eldhundar Louis XV-stil
Eldhundar Louis XV-stil
Eldhundar Louis XV-stil
Eldhundar Louis XV-stil
Eldhundar Louis XV-stil
Eldhundar Louis XV-stil
Eldhundar Louis XV-stil
Eldhundar Louis XV-stil

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ELDHUNDAR, 1 par, förgylld brons och mässing, 1800-talets mitt, Louis XV-stil, dekor i form av rocailler på urna, höjd ca 32, längd 68 cm, medföljande eldgaffelset i 3 dlr samt häft över Mauritzbergs Säteri (Idun Stockholm 1930)

PROVENIENS: Maurtizbergs Säteri

Något lösa i fästen

837901

2020-11-12