Fällbord AJ Hesselius i Fahlun 1840
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
FÄLLBORD, bordsskivan målad av A.J Hesfelius med dekor av figurscen, "Mora", signerad undertill "Målad af AJ Hesselius i Fahlun 1840". kvadratisk skiva på tredelad pelarfot, höjd ca 76, skivan ca 52x53 cm
Benställningen senare, skada vid ena kanten, 1 mindre tospricka, lagning undertill av skivan
838039
2020-11-15