Fällbord AJ Hesselius i Fahlun 1840

Klubbat för:

12 000 SEK

Arviointi

15 000 SEK

Kuvaus

FÄLLBORD, bordsskivan målad av A.J Hesfelius med dekor av figurscen, "Mora", signerad undertill "Målad af AJ Hesselius i Fahlun 1840". kvadratisk skiva på tredelad pelarfot, höjd ca 76, skivan ca 52x53 cm

Kuntoraportti

Benställningen senare, skada vid ena kanten, 1 mindre tospricka, lagning undertill av skivan

838039

Päivämäärä:

2020-11-15