Doll & Co lokomobil

Doll & Co lokomobil
Doll & Co lokomobil
Doll & Co lokomobil
Doll & Co lokomobil
Doll & Co lokomobil
Doll & Co lokomobil
Doll & Co lokomobil
Doll & Co lokomobil

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DOLL & CO STATIONÄR LOKOMOBIL, 1920-30-tal, liggande oxiderad ångpanna i mässing, dubbelverkande cylinder, serviceplattformar med stegar, vissla, vattenståndsrör, bottenplattan 27x15, höjd ca 30

Brännare ej original, slitage möjligen saknas del på säkerhetsventil

838080

2020-11-11