Rosenthal Pompadour
Klubbat för:
1 000 SEK
2 000 SEK
ROSENTHAL (etabl. 1879), "Pompadour", kaffe- och teservis, 39 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets mitt, bestående av: 4 kaffekoppar med fat, 15 tekoppar med fat, 10 assietter, kaffekanna, tekanna, 2 sockerskålar, fat, skål, mindre bricka samt ett par ljusstakar
Nagg, sockerskålarna saknar lock
838095
2020-11-10