Rosenthal Pompadour

Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour

Klubbat för:

1 000 SEK

2 000 SEK

ROSENTHAL (etabl. 1879), "Pompadour", kaffe- och teservis, 39 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets mitt, bestående av: 4 kaffekoppar med fat, 15 tekoppar med fat, 10 assietter, kaffekanna, tekanna, 2 sockerskålar, fat, skål, mindre bricka samt ett par ljusstakar

Nagg, sockerskålarna saknar lock

838095

2020-11-10