Otto Wretling soffa

Otto Wretling soffa
Otto Wretling soffa
Otto Wretling soffa
Otto Wretling soffa
Otto Wretling soffa
Otto Wretling soffa
Otto Wretling soffa
Otto Wretling soffa
Otto Wretling soffa
Otto Wretling soffa
Otto Wretling soffa
Otto Wretling soffa

Klubbat för:

7 200 SEK

4 000 SEK

OTTO WRETLING, soffa, omkring 1900-talets första hälft, stomme av bok, träskuren dekor, delvist förgylld, sidorna med rutmönstrad fanér, märkt undertill "Otto Wretling Umeån genom David Wretling", bredd ca 202, rygghöjd ca 88, djup 79 cm

Textilen med ställvist omfattande slitage, stomme med mindre fanérskador och repor

838142

2020-11-16