Ytterfoder på piedestal keramik
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YTTERFODER på piedestal, keramik, 1900-talets första hälft, möjligen Italien, dekor med delfiner och sjömonster, bemålad under glasyr, piedestalens höjd 68, ytterfodrets höjd 25, inre diameter 23 cm
Ytskador, nagg och avslag
838170
2020-11-11