Ytterfoder på piedestal keramik

Klubbat för:

1 500 SEK

2 000 SEK

YTTERFODER på piedestal, keramik, 1900-talets första hälft, möjligen Italien, dekor med delfiner och sjömonster, bemålad under glasyr, piedestalens höjd 68, ytterfodrets höjd 25, inre diameter 23 cm

Ytskador, nagg och avslag

838170

2020-11-11