Märklin tåganläggning

Märklin tåganläggning
Märklin tåganläggning
Märklin tåganläggning
Märklin tåganläggning
Märklin tåganläggning
Märklin tåganläggning
Märklin tåganläggning
Märklin tåganläggning
Märklin tåganläggning
Märklin tåganläggning
Märklin tåganläggning
Märklin tåganläggning

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MÄRKLIN TÅGANLÄGGNING, spår Ho, 1950-60-tal, bestående av ånglok TM800, ellok RET800, rälsbuss 3016, 3 personvagnar, 346/1, 346/5, 348/1, 10 godsvagnar, 8 växlar, 65 rälsbitar, semafor, bro, 3 stoppbockar, transformator, diverse kataloger bl.a 100 Jare 1859-1959, mm, dessutom medföljer diesellok och 4 vagnar från Fleischmann med diverse räls samt Märklin räls monterad på plattor, lanskapsdel med tunnel, diveres hus, träd, modellbilar bl.a från Wiking, mm,

Diverse skador, funktioner ej testade

838240

2020-11-12