Soffa

Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SOFFA, nyrokoko-stil, 1900-talets första hälft, bronserad stomme, sitsar samt armlän med skiftande guldtonad klädsel, ryggen med motiv av lejonhane, krönet med träskuren dekor, rygghöjd ca 92, bredd 136, sitthöjd ca 40 cm

Smärre slitage, senare klädsel, senare måleri,

838257

2020-11-16