Skedar silver 1700-tal
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BEGRAVNINGSSKED, RÅTTSVANS-OCH MATSKED, silver, 1700-tal, begravningssked stämplad Arvid Floberg, Stockholm 1780, märkt "Bruks Patron Willhelm Ljung född d. 27 Nov 1731, död 9 Jan 1789", råttsvanssked Carl Beck, Stockholm 1736 resp. Magnus Lindgren, Karlskrona 1800, total vikt ca 161 g
Mindre bucklor
838264
2020-11-10