Vas
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
800 SEK
VAS, 1900-talets första hälft, sannolikt Frankrike, munsblåst i ett stycke, spiralformad fot, trumpet-liknande överdel, frostad glasmassa, ihålig ner till fot, höjd ca 24, diameter ca 24 cm
ytslitage
838329
2020-11-16