Vas

Vas
Vas
Vas
Vas
Vas
Vas
Vas
Vas

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

VAS, 1900-talets första hälft, sannolikt Frankrike, munsblåst i ett stycke, spiralformad fot, trumpet-liknande överdel, frostad glasmassa, ihålig ner till fot, höjd ca 24, diameter ca 24 cm

ytslitage

838329

2020-11-16