GOLDSCHEIDER
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLDSCHEIDER, figurin, porslin, flicka med blommor och vinthund, tidigt 1900-tal, stämplad i godset, modellnr 4550, samt signerad Polter i godset, polykromt bemålad, höjd ca 28 cm
Ingår i temaauktionen Människans bästa vän
Bruksspår
838472
2020-11-15