Kandelabrar

Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar

Klubbat för:

17 000 SEK

5 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, för 5 ljus vardera, förgylld och patinerad brons, pilaster i alabaster, dekor av putti höjd ca 47 cm

En kandebaber något lös i fästen ( vid puttis huvud), en kandelaber med mindre metallbortfall

838475

2020-11-13